Cilt beyazlatma kremleri

Güneşin zararlı ışınları, hatalı cilt bakım alışkanlıkları ciltteki lekelere ve cilt tonu eşitsizliğine yol açabilmektedir. Birçok birey hem daha bakımlı hem de daha aydınlık bir cilde kavuşabilmek için cilt beyazlatma kremleri araştırabilmektedir. Cilt beyazlatma kremleri seçiminde içerik önem taşımaktadır.

CİLT BEYAZLATIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

 

Cilt beyazlatma için tercih edilebilecek birçok yöntem bulunmaktadır. Sıkça evde uygulanan yöntemler araştırabilmektedir. Evde uygulanan yöntemlerle sonuç almak oldukça güçtür. Doğru tarifi bulmak, tarif bulunsa bile gereken ham maddeleri doğru dozlarda kullanmak imkânsıza yakındır. Bunun yanı sıra hatalı yöntemler denendiğinde cilde zarar verme olasılığı da ortaya çıkacaktır.

Cilt beyazlatırken dikkat edilmesi gereken önemli bir nokta da ciltte leke oluşmasını önlemektedir. Öncelikle cilt güneşin zararlı ışınlarından korunmalıdır. Güneşin zararlı ışınları cilt lekelerine ve cilt tonu eşitsizliklerine yol açabilmektedir.  Bunun yanı sıra UVA, UVB ışınları cilde zarar verebilmekte ve cildi yıpratabilmektedir. Güneşin zararlı ışınları erken yaşlanma belirtilerine de sebebiyet verebilmektedir.

CİLT BEYAZLATICI KREM SEÇİMİ

Cilt beyazlatıcı krem seçiminde birçok noktaya dikkat edilmelidir. Öncelikle cilt tipine uygun seçim yapılmalıdır. Cilt tipi göz önünde bulundurulmadan yapılan seçimlerden memnun kalınmayacaktır.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta ise ürünün kullanım talimatlarıdır. Sıkça yapılan bir hata ürünün kullanım talimatlarına dikkat edilmemesidir. Buna ek olarak birçok birey bir an önce sonuç alabilmek için ürünü olması gereken miktar ve sıklıktan çok fazla uygulayabilmektedir. Elbette bu durum daha iyi sonuç almayı sağlamayacaktır. Aksine ciltte istenilmeyen sonuçlar oluşabilecektir. Bu nedenle ürünlerin talimatlarına dikkat edilmelidir.

Daha fazla verim alabilmek için hücre yenileyici prepatlar içeren cilt beyazlatıcı kremler seçilebilir. Bu ürünler hem cilde bakım yapacak hem de cildi beyazlatacaktır. Hücre yenileyici prepatlar içeren kremler cildin renk tonunu eşitlemeye ve lekeleri gidermeye de katkıda bulunacaktır.

GÜNEŞ KORUYUCU KREMLER DE KULLANILMALI

Cilt beyazlatıcı krem ürünleriyle birlikte güneş koruyucu kullanımına ve cildin güneşten korunmasına da dikkat edilmelidir. Güneşin zararlı ışınlarına maruz kalınması hem kullanılan üründen alınacak verimi ciddi anlamda azaltabilecek hem de cilde zarar verebilecektir. Güneş lekelerinin oluşumunun temel nedeni güneşin zararlı ışınlarıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

× Whatsapp Hattı