Cildimizi Beyazlatmanın Yolları

Her insanın cilt tonu aşağı yukarı bellidir. Buğday beyaz bronz esmer gibi  renk tonları bulunmaktadır. Cilt tonu için belirleyici unsurlardan biri de cilt alt tonudur.

CİLT ÇEVRESEL FAKTÖRLERDEN ETKİLENİR

Cildimizin tonu zamanla değişkenlik göstermektedir. Bu sebepten dolayı cilt de renk değişiklerine sebep olmaktadır. Cilde ton farkı çevresel etkenlerden meydana gelmektedir güneş ışınlarına maruz kalma kimyasal etkenler stres  düzensiz beslenme  aşırı makyaj kozmetik ürünler kullanımı cilde zarar verir çoğu ürünler cildi yıpratır. Birçok insan daha açık tenli  olduğundan dolayı yüzdeki akne leke siyah nokta belirginliği çok daha çabuk hissedilir. Cilt temizliği oldukça önemlidir. Cildimizdeki lekeler için bazı çözüm yollarına başvururuz ve önemli olan doğru arayışlar bulmaktır. Cildimize yapılmış yanlış yöntemler sonucunda lekeler kalıcı olabilmektedir.

CİLDİ BEYAZLATMAK İÇİN DOĞRU ÜRÜNLER SEÇİLMELİ

Yaz aylarında insanlar mevsimin son demlerini yaşarken derinin cildin tonundan sıkılmaya başlarlar cilt de  ağda yanık vb nedenlerden dolayı çeşitli bölgelerde kararmalar olmaktadır  özellikle dirsek diz kol altı vb kararmaları görmekteyiz  bebekken sahip olduğumuz yumuşak pürüzsüz bir

Ciltte sahip olmayı herkes çok ister fakat zaman içinde bir çok nedenden dolayı cildimiz kararır sertleşir güneş ışınları kimyasallar bir çok nedenden dolayı ortaya çıkmaktadır. Bunları önlemek için hücre yenileyici formüller içeren kremlerden yararlanmakta fayda vardır.

Bazı renkler sizin tonunuzu acarken bazı cilt tonları sizleri boğabilmektedir  ya da sizin cildinizi soluk gösterebiliyor .

İnsanın kendine yakışan kıyafetleri giymesi ya da taktığınız takının size  uyması  gibi  bir çok  önem verdiğimiz konular vardır cildimizin güzel ve parlak görünümde olması bizlere özgüven aşılamaktadır.

DÜZENLİ CİLT BAKIMI ÖNEMLİ

Cildimize doğru ve düzenli bakımı ve temizliğinin yapılması ne kadar önemli olsa da yanı sıra kullanılan kremler  ve  nemlendiricilerin hücre yenileyici bileşenler Prepatlar  içermesine önem verilmelidir nedeni ise cildimizde ki tabakaya zarar vermez ve hücreleri yeniler cilde parlaklık verir güneş ışınlarından korur bu  nedenden dolayı hücre yenileyici bileşen içeren prepatlar olmasına dikkat etmeniz de fayda vardır insanlar cilde kullanılan her kremi  kullanmamalı bazı kremler cilde zarar vermektedir en önemli olan insanların cilt yapısını bilmesidir cildin yapısı çok önemlidir cildinde sorun olan  insanlarda yanlış kremler sonucu lekelenmeler görülmektedir bunun için dikkat etmenizde fayda vardır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

×

Powered by WhatsApp Chat

× Whatsapp Hattı